loader
Technologie

AKG K52, K72 i K92 pełnowymiarowe słuchawki studyjne

Firma, której mikrofony i słuchawki były odpowiedzialne za niektóre z najbardziej kultowych nagrań na świecie, aktualizuje jedną ze swoich najpopularniejszych linii. Austriacy z AKG zaprezentowali nowe pełnowymiarowe słuchawki studyjne K52, K72 i K92 podczas zeszłotygodniowych targów NAMM Show 2016. Podobnie jak poprzednie modele z tej serii, nowe słuchawki są nie tylko przystępne cenowo, ale również nadają się do nagrywania, miksowania i masteringu ścieżek dźwiękowych. Seria K może być używana w studiach domowych i projektowych, ale nadaje się również do monitorowania sceny.

Projektanci twierdzili, że słuchawki są w stanie zadziwić niespotykaną szczegółowością i równowagą, maksymalnym komfortem i niezrównaną izolacją szumów. Wszystkie modele wyposażone są w wysoce czułe 40-milimetrowe przetworniki o rozszerzonym zakresie odtwarzania. Wysoka wydajność odtwarzania jest osiągana zarówno w systemach stacjonarnych, jak i w urządzeniach przenośnych, co jest wspomagane przez niską wartość impedancji.

Klasyka podlega niewielkim modyfikacjom. Słuchawki AKG K52, K72 i K92 zachowują elegancki design charakterystyczny dla tej serii, jak również solidną konstrukcję, która sprawia, że są lżejsze. W każdym z nich zastosowano miękki, oddychający materiał wyściełający poduszki uszne, które można łatwo wymienić w przypadku ich zużycia. Jedną z kluczowych cech konstrukcyjnych jest samoregulujący się pałąk, dzięki któremu słuchawki wygodnie spoczywają na głowie użytkownika.

Jeśli przyjrzymy się bliżej specyfikacji technicznej słuchawek, to nie ma drastycznej różnicy. Słuchawki K52 mają pasmo przenoszenia 18Hz-20kHz, K72 i K92 mają pasmo przenoszenia odpowiednio 16Hz-20kHz i 16Hz-22kHz. Impedancja dla każdego modelu jest taka sama i wynosi 32 omy, co, jak wspomniano wcześniej, pozwoli na podłączenie do każdego urządzenia przenośnego. Długość kabla jest wystarczająco duża, aby wygodnie korzystać z niego nawet w przestrzeni studyjnej: 2,5-metrowy kabel jest dostarczany wraz z K52, podczas gdy 3-metrowy kabel jest dołączony do słuchawek K72 i K93. W zestawie będzie również gwintowany adapter do konwersji z mini Jack do Jack 6.3. Pod względem wagi słuchawki nie różnią się od siebie (200 gramów), gdyż jednym z głównych zadań twórców było stworzenie słuchawek lekkich i łatwych w pracy.

Nowe dzieło AKG już powoli zaczyna pojawiać się na europejskim rynku. K52 kosztuje 49€, K72 i K92 kosztują 59€ i 69€. Różnica nie jest znaczna, co daje Ci swobodę w zakupie dowolnego innego modelu, który Ci się podoba.