loader
Amplitunery

Amplituner Bluetooth – czym kierować się przy wyborze?

Amplituner AV jest dla kina domowego urządzeniem absolutnie niezbędnym. Jednak przy tak wielu różnych amplitunerach audio / wideo (AV) dostępnych obecnie na rynku. Pojawia się problem, jak wybrać odpowiedni dla siebie.

Podstawa wyboru

Oto kilka kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać przy zakupie amplitunera AV. Zidentyfikuj, do czego podłączasz odbiornik. To jest najważniejsza rzecz do rozważenia. Czy podłączasz odbiornik do głośników stereo? Albo telewizor? Jeśli twój nowy odbiornik jest przeznaczony wyłącznie do odtwarzania muzyki, potrzebujesz odbiornika stereo. Jeśli chodzi o dźwięk przestrzenny w zestawie kina domowego, potrzebujesz amplitunera AV.

Określ wystarczającą liczbę kanałów na teraz i w przyszłości. Jeden kanał = jeden głośnik. Upewnij się, że nowy odbiornik ma wystarczającą liczbę kanałów dla wszystkich głośników, które masz teraz, a także tych, które możesz chcieć uzyskać w przyszłości. Jeśli chcesz dźwięku przestrzennego, potrzebujesz co najmniej pięciu kanałów.

Pomyśl o wszystkim z czym będziesz się łączyć. Weź pod uwagę każde źródło, z którym chcesz się połączyć, teraz i w przyszłości. Na przykład, jeśli chcesz podłączyć gramofon, potrzebujesz dedykowanego wejścia phono. Jeśli chcesz odtwarzać muzykę bezprzewodowo, będziesz potrzebować Wi-Fi.

Przełączanie wideo 4K jest absolutną koniecznością, nawet jeśli nie masz jeszcze telewizora 4K . Upewnij się, że możesz podłączyć dowolne źródła wideo, takie jak odtwarzacz DVD lub Apple TV. (Przełączanie 4K polega na podłączeniu wielu urządzeń obsługujących 4K do jednego wyświetlacza przez amplituner AV.)

Wybierz odbiornik wyposażony w Dolby Atmos. To niesamowity, trójwymiarowy dźwięk, który wydaje się unosić wokół ciebie. Jest też DTS: X, który jest nowym formatem dźwięku przestrzennego zaprojektowanym, aby dźwięk kina domowego był bardziej wciągający, podobnie jak Dolby Atmos.

Poszukaj wszystkich 3 formatów HDR. Upewnij się, że wybrany odbiornik jest wyposażony w obsługę formatów HDR10, DV i HLG. Niektóre odbiorniki mogą jednocześnie wykonywać 2, 3, 4 rzeczy, na przykład uruchamiać dźwięk przestrzenny zestawu kina domowego w jednym pomieszczeniu podczas strumieniowego przesyłania muzyki w innym (lub kilku innych pokojach). Amplitunery multiroom mogą nawet odtwarzać dwa różne programy w dwóch różnych pokojach na dwóch różnych telewizorach.

Co to jest amplituner AV?

AV (Audio / Video lub zestaw kina domowego) jest mózgiem całego systemu. Zadaniem amplitunera AV jest odbiór, interpretacja, a następnie przetwarzanie sygnału audio z telewizora (na przykład przez dekoder telewizji kablowej lub antenę) docierającego do domu, przed wysłaniem go do ostatecznego miejsca przeznaczenia: telewizora i głośników.

Amplituner AV zawiera pięć lub więcej wzmacniaczy (co najmniej) do napędzania pięciu lub więcej głośników. Typowy zestaw kina domowego ma 5 głośników, które razem tworzą dźwięk przestrzenny, a każdy głośnik wymaga własnego, oddzielnego sygnału audio z amplitunera AV. W dzisiejszych czasach wiele zestawów kina domowego ma więcej niż 5 głośników, w tym te z obsługą Dolby Atmos. W rzeczywistości, aby uzyskać jak najlepszy, oszałamiający efekt, wiele systemów kina domowego zawiera obecnie kilkanaście lub więcej głośników, z których wiele jest ukrytych i / lub wbudowanych w ściany i sufity.

Więc co to jest odbiornik stereo?

Odbiornik stereofoniczny zawiera 2 wzmacniacze (po jednym na kanał) i stosowany jest głównie do słuchania dźwięku. Dwa wzmacniacze w odbiorniku stereo zasilą twoje dwa głośniki stereo i chociaż możesz podłączyć odbiornik stereo do telewizora, w rezultacie nie uzyskasz dźwięku przestrzennego.