loader
Technologie

CES 2020: AKG prezentuje nowe profesjonalne studyjne słuchawki Bluetooth i mikrofon Lyra

Harman Professional Solutions zademonstrował swoje nowe profesjonalne słuchawki studyjne AKG K361-BT i K371-BT z obsługą Bluetooth na targach CES 2020 w Las Vegas.

AKG twierdzi, że modele K361-BT i K371-BT są idealne dla dzisiejszych wykonawców, inżynierów dźwięku, podcasterów i beatmakerów, którzy potrzebują elastyczności przewodowej lub bezprzewodowej łączności w połączeniu ze studyjną jakością dźwięku. Oba modele posiadają konstrukcję zamkniętą z poduszkami dousznymi, które zostały precyzyjnie zaprojektowane, aby zapewnić naturalny, zrównoważony dźwięk z dużą ilością szczegółów, co pozwala na podejmowanie pewnych decyzji podczas miksowania i edycji. Z oszałamiającym pasmem przenoszenia - od 15Hz do 28kHz w modelu K361-BT i od 5Hz do 40kHz w modelu K371-BT - słuchawki oferują najgłębszy bas i najwyższe tony wysokie w swojej klasie. Oba modele oferują wygodę przełączania między łącznością bezprzewodową i przewodową z wbudowanym mikrofonem do dwukierunkowej komunikacji Bluetooth.

AKG K361-BT jest wstępnie wyceniony na 162 dolary, a AKG K371-BT na 224 dolary, przy czym wysyłka obu nowych produktów ma się rozpocząć w styczniu 2020 roku.

Kolejną ciekawą nowością od AKG jest wielomodowy mikrofon USB Lyra Ultra-HD. Zaawansowane obwody mikrofonowe oparte są na 70-letnim doświadczeniu akustycznym inżynierów AKG. AKG Lyra zapewnia najwyższą jakość dźwięku w swojej klasie z akustycznie przejrzystą, kompatybilną z 4K rozdzielczością Ultra HD 24 bity / 192 kHz. Lyra wyposażona jest w innowacyjny AKG Adaptive Capsule Array, adaptacyjny układ czterech kapsuł z 4 trybami nagrywania, które ułatwiają tworzenie profesjonalnego dźwięku dla każdego celu. Obsługa typu plug-and-play oraz łatwo dostępne elementy sterujące sprawiają, że urządzenie jest szybkie i łatwe w użyciu. Wewnętrzne, samoregulujące się mocowanie amortyzatorów minimalizuje szumy kontaktowe, podczas gdy wbudowany stożek akustyczny i opatentowana przez AKG wewnętrzna funkcja zapobiegania przeciążeniom automatycznie redukuje szumy, eliminuje kliknięcia i poprawia poziom sygnału.

AKG Adaptive Capsule Array wykorzystuje cztery wszechstronne tryby przechwytywania, aby automatycznie dostosować się do źródeł dźwięku, pozwalając użytkownikom uchwycić nieskazitelną jakość dźwięku w szerokim zakresie scenariuszy nagraniowych. Tryb "Front" izoluje dźwięk docelowy od rozpraszającego szumu tła poprzez tłumienie niepożądanych dźwięków z tyłu i po bokach mikrofonu, idealny do nagrywania lub nadawania głosu, wokali lub instrumentów z bliskim ustawieniem mikrofonu. Tryb przednio-tylny wychwytuje i miksuje dźwięk ze wszystkich stron, idealny do osobistych wywiadów lub duetów. Tryb "Tight Stereo" rejestruje dźwięk w prawdziwym stereo z oddzielnymi kanałami lewym i prawym, zapewniając doskonałą separację podczas równoległych wywiadów, dyskusji panelowych lub nagrywania instrumentów, takich jak perkusja czy pianino. Wreszcie, tryb "Wide Stereo" działa z jeszcze większą separacją dźwięku stereo, oddając atmosferę i głębię pomieszczenia. Ten tryb jest idealny w dynamicznych sytuacjach, w których użytkownicy chcą uchwycić każdy możliwy dźwięk wokół mikrofonu, np. w filmach dokumentalnych, nagraniach terenowych lub spontanicznych dżemach.

Lyra nie wymaga montażu ani oddzielnego interfejsu audio, mikrofon jest gotowy po wyjęciu z pudełka i jest kompatybilny z systemami Windows, Mac, iOS i urządzeniami z systemem Android, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko nagrywać pomysły w studiu lub w podróży, edytować muzykę w swoim DAW, nadawać na żywo na Twitchu lub kręcić wideo dla YouTube. Lyra posiada gniazdo słuchawkowe o zerowej latencji oraz słuchawkową regulację głośności, która eliminuje opóźnienie pomiędzy podaniem sygnału do mikrofonu a odsłuchem sygnału na słuchawkach.

Zainspirowana klasycznymi mikrofonami studyjnymi, takimi jak legendarny AKG C414, Lyra charakteryzuje się przemyślaną konstrukcją, która łączy szybką i łatwą obsługę z ponadczasową estetyką. Zintegrowana podstawa biurkowa z wbudowanym systemem zarządzania kablami ułatwia umieszczenie Lyry na biurku. Mikrofon może być również przymocowany do tradycyjnego statywu mikrofonowego lub uchwytu mikrofonowego dla większej elastyczności w studio. Lyra jest dostarczana z oprogramowaniem do nagrywania Ableton Live 10 Lite i działa bezproblemowo ze wszystkimi głównymi programami do produkcji audio i wideo oraz platformami internetowymi. Dostawy mikrofonów spodziewane są już w styczniu 2020 roku.