loader
Technologie

DTS Play-Fi i przyszłość strumieniowego przesyłania dźwięku Hi-Res


Nie jest tajemnicą, że bezprzewodowe przesyłanie dźwięku i muzyki jest od dawna postrzegane przez entuzjastów Hi-Fi jako podparterowe doświadczenie słuchowe bardziej odpowiednie dla wygody, stylu życia i tła muzycznego, niż dla jakości dźwięku "grab-your-your-attention". I prawdę mówiąc, wiele bezprzewodowych głośników jest narażonych na szwank, jeśli chodzi o wierność. Strumienie przesyłane przez Bluetooth są kompresowane tak, aby pasmo było ograniczone, a jeszcze bardziej zaawansowane, autorskie rozwiązania są podatne na duże opóźnienia i własne niedogodności. Krótko mówiąc, bezprzewodowy dźwięk wciąż dojrzewa do tego, by osiągnąć swój potencjał, ale z radością możemy powiedzieć, że wszystko szybko się rozwija.

Nowoczesne technologie bezprzewodowe - w szczególności DTS Play-Fi - umożliwiają teraz przesyłanie muzyki i dźwięku w jakości lepszej niż CD za pośrednictwem domowej sieci WiFi. Rezultatem jest bezprzewodowe odtwarzanie dźwięku, które jest nie do odróżnienia od połączenia przewodowego.  W połączeniu z usługami transmisji strumieniowej, takimi jak Qobuz, Tidal, a teraz Amazon Music HD, każdy może z łatwością cieszyć się ponad dziesięcioma milionami utworów w doskonałej bezstratnej jakości, bez zgrywania, znakowania i przechowywania. Minęły już czasy, kiedy transmisja strumieniowa oznaczała skompresowane i skompresowane wrażenia słuchowe. 

Projektant systemu World Wide Stereo i audiofil, Adam Domurad, ważył się na ten temat, ponieważ jest tak samo podekscytowany jak wszyscy ewoluującym krajobrazem:

Jakość dźwięku przesyłanego strumieniowo jest na tyle dobra, że może on rzeczywiście odtwarzać jakość CD.  A katalogi, które są dołączone do niektórych z dzisiejszych usług streamingowych są tak duże, 60 milionów, aby być dokładnym, możesz być pewien, że będziesz w stanie znaleźć wszystko, co kiedykolwiek posiadałeś na CD, plus wszystkie rzeczy, które chciałbyś mieć. Jakość dźwięku z tego wszystkiego będzie co najmniej jakości CD lub lepszej.  To wspaniały czas na bycie miłośnikiem muzyki!  Adam Domurad, System Designer, Montgomeryville Showroom
Jeszcze bardziej obiecujące jest to, że niektóre z dzisiejszych bezprzewodowych systemów audio zapewniają obsługę Ultra Hi-Res, najwyższej referencyjnej jakości dźwięku, jeśli chodzi o przesyłanie strumieniowe. DTS Play-Fi oferuje krytyczny tryb odsłuchu, ustawienie, które umożliwia bezstratne strumieniowe przesyłanie dźwięku aż do 24-bit/192kHz bez zniekształceń jitter lub innych artefaktów właściwych dla innych systemów bezprzewodowych. Jest on tak przezroczysty, jak w systemie przewodowym, ale z całą wygodą inteligentnego, bezprzewodowego systemu muzycznego. Plus DTS Play-Fi oferuje nowoczesne udogodnienia, takie jak strumieniowe przesyłanie dźwięku z całego domu do wielu stref, sterowanie głosem, niestandardowe ustawienia, sterowanie aplikacjami i wiele innych. 

Oczywiście, nic z tego nie znaczy, jeśli te bezprzewodowe systemy audio nie są tworzone przez pasjonatów marek, które napędzają przemysł audio od lat, jeszcze przed pojawieniem się bezprzewodowego. Na szczęście zaufane marki, takie jak Klipsch, SVS, Audiolab, McIntosh, Rotel, Integra, Polk, Onkyo, Pioneer, Definitive Technology, Soundcast i Martin Logan, wzięły na siebie odpowiedzialność za tę przyszłość Hi-Fi z DTS Play-Fi. 

Co to jest Play-Fi?
DTS Play-Fi to platforma i aplikacja do bezprzewodowego przesyłania strumieniowego dźwięku w wielu pomieszczeniach, która wykorzystuje Wi-Fi do wypełnienia dowolnego pomieszczenia (lub wszystkich) ulubioną muzyką. Użyj aplikacji na smartfonie, tablecie lub komputerze PC, aby połączyć i kontrolować różne urządzenia Hi-Fi - przenośne głośniki bezprzewodowe, tunery A/V, przedwzmacniacze, wzmacniacze, systemy stereo, serwery multimedialne i streamery - w jednym pomieszczeniu lub w wielu pomieszczeniach w domu. Obejrzyj film poniżej, aby zobaczyć DTS Play-Fi w akcji.

To, co odróżnia Play-Fi od innych rozwiązań transmisji strumieniowej w wielu pomieszczeniach, takich jak Sonos czy Bluesound, to fakt, że nie jesteś ograniczony do konfiguracji jednej marki, możesz w rzeczywistości bezprzewodowo połączyć głośniki lub komponenty z dowolnym innym urządzeniem obsługującym Play-Fi, nawet pomiędzy różnymi producentami. Daje to swobodę mieszania i dopasowywania produktów wielu producentów, tak aby uzyskać najlepszą możliwą konfigurację i wydajność w każdym pomieszczeniu. Ponadto, nadal masz zunifikowaną funkcjonalność polegającą na posiadaniu jednej aplikacji do sterowania wszystkimi urządzeniami.

Sterowanie za pomocą aplikacji (dostępnej dla Windows, Android lub iOS) lub Alexa sterowanie głosowe, łatwo połączyć się z preferowaną usługą transmisji strumieniowej i mieć muzyka grać w jednym pokoju, grać w każdym pokoju w doskonałej synchronizacji (świetny dla rozrywki), lub iść na szaleństwo i grać coś innego w każdym pokoju z zaledwie kilku dotknięć telefonu. Wyobraź sobie, że głośniki SVS Prime Wireless grają w Twoim biurze domowym, podczas gdy McIntosh RS200 gra ten sam utwór w Twojej sypialni, a system Klipsch i Integra wstrząsa Ziemią w Twoim pokoju rodzinnym. Co za impreza!

Aktualne źródła muzyki to Tidal, Amazon Music, Spotify (poprzez Spotify Connect), Qobuz, iHeartRadio, SiriusXM i inne. Niektóre urządzenia z funkcją Play-Fi obsługują również AirPlay i AirPlay 2, dzięki czemu możesz przesyłać strumieniowo muzykę bezpośrednio ze swojego smartfonu.

Aby zapewnić o swojej pasji i zaangażowaniu w innowacje w tej przestrzeni, prezydent SVS Gary Yacoubian podzielił się następującą opinią:

Critical Listening Mode to przełącznik gier, który stawia DTS Play-Fi i SVS Prime Wireless na innym poziomie dźwiękowym, ponieważ pozwala cieszyć się pełnym potencjałem ultra wysokiej rozdzielczości transmisji strumieniowej z usług takich jak Amazon Music HD, Tidal, Qobuz i innych. Przesyłanie strumieniowe nie jest już zdegradowane do pogorszenia jakości dźwięku i tła muzycznego. Dzięki trybowi odtwarzania DTS Play-Fi Critical Listening Mode i bezprzewodowym głośnikom SVS Prime Wireless przejrzystość, dynamika, przenoszenie tonów niskich i ogólne wrażenia dźwiękowe są na najwyższym poziomie tego, co jest możliwe do uzyskania bezprzewodowo. Aby uzyskać to, co najlepsze, jest to łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Nie potrzebujesz masywnej konfiguracji, dużych serwerów, ani nawet fantazyjnych kabli. Wystarczy podłączyć głośniki SVS Prime Wireless, Amazon Music HD i cieszyć się słuchaniem jak nigdy dotąd.  Gary Yacoubian, Prezes SVS