loader
Kino domowe

LG LHB535 Kino domowe w pudełku

Pochodzę ze świata, w którym powoli buduje się system, ulepszając jeden element na raz, aby osiągnąć jak najlepszą wydajność za moje pieniądze. Tak więc kupowanie całego rozwiązania w jednym pudełku nigdy nie przeszło mi przez myśl. LG LHB535 był moim pierwszym doświadczeniem z systemem "Home Theater in a Box". Jak wielu ludzi za pierwszym razem, byłem zdenerwowany... przerażony... Co jeśli urządzenie nie będzie działać?

Specyfikacja Konstrukcja: Pełny system kina domowego; amplituner A/V, głośniki, subwoofer, sieciowy odtwarzacz Blu-ray Formaty dźwięku przestrzennego: Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus, DTS-HD DAC: 24bit/192kHz Wejścia: iPod Dock, 2 Toslink Optical Digital, 2 HDMI, 1 RCA, 1 MiniJack Wyjścia: 1 HDMI, 1 Component Video, 1 Composite Video Łączność internetowa: Ethernet Usługi treści: Vudu , Picasa , Netflix , Pandora , YouTube , CinemaNow , AccuWeather BD Profile 2.0-Enabled, BD-Live Wi-Fi: 802.11n Sugerowana cena detaliczna: $529.99 USA LG

Kino domowe all-in-one przeszło długą drogę w ciągu ostatniego roku lub dwóch i teraz posiada funkcje takie jak odtwarzacze blu-ray i łączność sieciową, aby umożliwić strumieniowe przesyłanie multimediów. Jednostka taka jak LHB535 może działać jako centrum multimedialne dla całej pobranej muzyki, a nawet jako NetFlix box. Naprawdę otrzymujesz o wiele więcej niż tylko odtwarzacz płyt z głośnikami. Integracja sieciowa jest wciąż w powijakach, ale cieszę się, że urządzenia takie jak system LG forsują tę koncepcję.

Budowa i konfiguracja

LHB535 to stosunkowo cienka i mała czarna skrzynka, szczególnie cienka, jeśli weźmiemy pod uwagę, że zawiera w sobie sieciowy odtwarzacz blu-ray i odbiornik. Podłączone są do niej małe głośniki satelitarne - 4 takie same dla przednich i surround, kanał centralny i mały subwoofer. Wszystko jest dość kompaktowe, a stylistyka jest subtelna, aby nie wyróżniać się w salonie.

Konfiguracja LHB535 jest bardzo prosta. Kable głośnikowe są oznaczone kolorami i łatwo wpinają się w gniazda na satelitach. Podłącz kabel zasilający, przeprowadź kabel HDMI do telewizora HD i gotowe. Jeśli chcesz, możesz również podłączyć swój dekoder telewizji kablowej do jednego z wejść HDMI w 535, bardzo fajna funkcja, której większość systemów all-in-one nie posiada. Pozwoli Ci to cieszyć się dźwiękiem z systemu LG zamiast kiepskich głośników, w które wyposażone są dzisiejsze płaskie ekrany. Nie będziesz musiał się również martwić o zmianę wejść w telewizorze, ponieważ LG zajmie się tym za Ciebie.

Po podłączeniu wszystkiego, łącznie z ethernetem (LAN), uruchomiłem urządzenie i zostałem poproszony o nową aktualizację oprogramowania. Potwierdziłem i pobrał i zainstalował w około 5 minut. Jest to miła funkcja, ponieważ większość użytkowników nie wie, że należy sprawdzać aktualizacje oprogramowania w odtwarzaczach blu-ray.

Menu ekranowe oferuje nawet kilka drobnych regulacji głośników. W zależności od wielkości pomieszczenia, może być konieczne wprowadzenie kilku poprawek. Ja pozostawiłem wszystko ustawione na wartości domyślne.

W użyciu

Aby sprawdzić jak sprawuje się LHB535, przetestowałem go z płytą referencyjną, The Dark Knight na blu-ray. Nie powinno być zaskoczeniem, że te małe głośniki i subwoofer nie odtworzą w pełni tego kinowego uderzenia w domu. To co udaje się osiągnąć to lepsze wyczucie atmosfery przez przednie i zewnętrzne głośniki oraz czyste dialogi przez kanał centralny. Problem z wieloma współczesnymi płaskimi telewizorami LCD i plazmowymi polega na tym, że wąska obudowa oznacza, że nie ma zbyt wiele miejsca na głośniki. W rezultacie otrzymujemy płaski i pusty dźwięk z telewizora. LHB535 zastępuje te podrzędne wbudowane głośniki czymś o wiele przyjemniejszym. Subwoofer zaokrągla nieco dźwięk i oferuje trochę oomph do eksplozji i innych efektów ciężkich basów. Ogólnie rzecz biorąc, czułem, że dźwięk był więcej niż odpowiedni, biorąc pod uwagę cenę tego systemu. Jakość obrazu była doskonała i dokładnie taka, jakiej można oczekiwać od odtwarzacza Blu-ray.

Odtwarzacze Blu-ray mają złą sławę z powodu bardzo wolnych czasów ładowania. Dobrą wiadomością w przypadku systemu LG jest to, że czasy ładowania były całkiem rozsądne i w ogóle nie przeszkadzały.

To gdzie LHB535 naprawdę błyszczy to jego zestaw funkcji. Z obu przewodowych i bezprzewodowych połączeń ethernetowych na urządzeniu, to dziecko zostało zbudowane, aby być podłączony. Wyciągnij menu i wybierz opcję NetCast™ Entertainment Access, aby uzyskać dostęp do wbudowanych w system usług multimedialnych. Jeśli masz konto Netflix, to 535 staje się Twoim urządzeniem strumieniowym. Kilku znajomych pytało mnie: "Mam Netflixa, jak mogę uzyskać dostęp do treści strumieniowych na moim telewizorze?". Cóż, odpowiedzią jest zdobycie urządzenia takiego jak to LG. Po wprowadzeniu danych logowania można przeglądać wybór dostępnych programów telewizyjnych i filmów. Dostępne są również usługi treści dla Vudu, Best Buy's Cinema Now, YouTube, Pandora, Picasa i AccuWeather.

Kanał YouTube był łatwy w użyciu i choć niektóre treści były dalekie od jakości HD, to miło było mieć dostęp do milionów przypadkowych filmów. To prosty interfejs, ale działa.

Pandora to kolejna aplikacja, którą witam na każdym urządzeniu. Działa tak samo jak strona internetowa.

Jednakże, jeśli wolisz słuchać własnej kolekcji muzyki, to można to również zrobić poprzez Home Link. I uruchomić serwer Asset uPnP na moim głównym komputerze stacjonarnym i to natychmiast wyskoczył na stronie Home Link. Stamtąd mam dostęp do całej mojej muzyki.

Wnioski

LHB535 ma być rozwiązaniem typu "one box" dla przeciętnego użytkownika i osiąga dokładnie to, co powinien, a nawet więcej. Niezły wybór usług treści i Home Link sprawiają, że jest to świetny koncentrator mediów, aby uzyskać dostęp do muzyki, Netflix i zdjęć. Wbudowany moduł Wi-Fi jest dodatkowym atutem, ponieważ większość odtwarzaczy Blu-ray i rozwiązań typu kino domowe w pudełku go nie posiada. Głośniki są małe i nie rzucają się w oczy i choć mogłyby brzmieć nieco lepiej, to spełniają swoje zadanie. Jest to z pewnością ogromny skok w stosunku do słabych głośników wbudowanych we współczesne płaskie ekrany LCD i plazmowe. Dla prostego rozwiązania all-in-one, LG LHB535 jest doskonałym zakupem.