loader
Technologie

Sennheiser HD 25 - unowocześnione klasyczne słuchawki profesjonalne

Sennheiser uaktualnił gamę swoich klasycznych słuchawek z rodziny HD 25, dzięki czemu proces wyboru odpowiedniego modelu jest znacznie łatwiejszy. "Wyobraźmy sobie siedem wariantów tego samego modelu. Oczywiście klienci pytali: "Który z wariantów to dokładnie HD 25?", mówi Yannick Schaentek, menedżer produktu ds. rynku koncertowego i muzycznego. Od marca tego roku na rynku będzie dostępny jeden klasyczny model HD 25 oraz dwa modele towarzyszące - HD 25 LIGHT, lekka wersja z własnym zestawem akcesoriów oraz HD 25 PLUS, wariant klasycznego modelu z dodatkowymi akcesoriami. Nowe wersje będą łatwo rozpoznawalne dzięki małemu logo Sennheiser na nausznikach oraz nazwie modelu i ustawieniu oporu na pałąku.

Klasyczny model HD 25 będzie wyposażony w kanoniczny dzielony pałąk, płaski przewód o długości 1,5 m oraz obrotowe nauszniki. Końcówki pałąka zostały przeprojektowane, aby zapewnić stabilne osadzenie nauszników w pałąku, a nowa, lekka, aluminiowa cewka głośnika zapewnia doskonałą reakcję na transjenty. Zakres częstotliwości od 16 do 22.000Hz w połączeniu z impedancją 70 Ohm i maksymalnym poziomem ciśnienia akustycznego 120dB, czynią z HD 25 doskonałe narzędzie do kontroli zarówno dla nadawców, nagrywających koncerty, jak i DJ-ów. Słuchawki HD 25 wyposażone są w gwintowaną wtyczkę prostą na jack 6,3mm.

Wersja HD 25 LIGHT jest odpowiedzią dla wymagających audiofilów i entuzjastów audio dbających o budżet, którzy potrzebują dobrego zestawu słuchawek do miksowania lub monitorowania swojej muzyki. Model HD 25 LIGHT ma lżejszy pałąk i nieco inne przetworniki, podkreślające spektrum basów i szczegółowe tony wysokie, cechy szczególnie przydatne do monitorowania. Impedancja tego modelu wynosi 60 ohm, a maksymalny poziom ciśnienia akustycznego 114dB przy powtarzalnym zakresie częstotliwości od 30 do 16000Hz. Kabel jest prosty i płaski, posiada trzy metry dwużyłowego przewodu oraz przejściówkę z jack 3,5mm na jack 6,3mm.

HD 25 PLUS ma identyczną konstrukcję jak HD 25, ale jest wyposażony w dodatkowe akcesoria i dwa dodatkowe kable. Do wyboru jest skręcona linka z rdzeniem stalowym (3 m rozciągnięta i 1 m ściśnięta) oraz 1,5 m prosta linka z rdzeniem stalowym. Wersja PLUS posiada również poręczne etui do przechowywania i transportu słuchawek oraz dodatkowy komplet welurowych poduszek na uszy.

"HD 25, to prawdziwe klasyczne słuchawki, które zdobyły sobie zasłużenie wysoką reputację zarówno w kręgach telewizyjnych, jak i DJ-skich" - mówi Yannick Schentek. "Odświeżona gama jest teraz lepiej pozycjonowana, a przeznaczenie każdego modelu jest coraz jaśniejsze, dzięki czemu zarówno profesjonaliści, jak i zwykli konsumenci mogą jasno określić, jakiej pary słuchawek szukają.

O Sennheiser

Firma Sennheiser, z siedzibą w miejscowości Wedemark niedaleko Hanoweru w Niemczech, została założona w 1945 roku i z czasem stała się wiodącym producentem mikrofonów, słuchawek i systemów bezprzewodowych z całkowitą sprzedażą ponad 635 milionów euro w 2014 roku. Firma zatrudnia ponad 2 700 osób na całym świecie. Zakłady produkcyjne znajdują się w Niemczech, Irlandii i USA. Sennheiser posiada rozległą sieć filii. Należą do nich biura we Francji, Wielkiej Brytanii, Belgii, Holandii, Szwajcarii i Liechtensteinie, Niemczech, Danii, Rosji, Hong Kongu, Indiach, Singapurze, Japonii, Chinach, Australii i Nowej Zelandii, Kanadzie, Meksyku i USA. Ponadto, firma działa poprzez partnerów handlowych w innych krajach. Georg Neumann GmbH, Berlin, producent mikrofonów studyjnych i monitorów oraz Sennheiser Communications A/S, spółka joint venture produkująca zestawy słuchawkowe do komputerów PC, biur i call center, są częścią organizacji Sennheiser Group. Sennheiser HD 25 PLUS

Odcień: czarny

Gniazda: 3.5, 6.3

Kształt złącza: prosty

Dodaj do ulubionych Dla porównania 15&nbsp990&nbspRUB. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd