loader
Kino domowe

Akustyka studia: klucz do doskonałego dźwięku

Badania akustyczne

Akustyka studia - droga do doskonałego dźwięku

Jeśli mamy talent, wiedzę i profesjonalne techniki, dlaczego muzyka brzmi dobrze tylko w naszym studiu? Akustyka jest odpowiedzią w takich przypadkach. Profesjonalista może wykonać zabiegi akustyczne, które pozwolą nam usłyszeć tylko głośniki, a nie akustykę pomieszczenia. Dźwięk jest czysty i bez zniekształceń. Typowe problemy: Wszyscy zaczynamy słuchać muzyki z doskonałym sprzętem. Jest to prawdą przez krótki czas, ale w miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia, zaczynamy zauważać nasze wady. Zauważamy, że dźwięk, który słyszymy nie odpowiada temu, co zostało nagrane. Fale stojące, których trudno uniknąć, pogarszają jakość basów, a dźwięk jest zniekształcony. Muzyka brzmi dobrze tylko w naszym studiu. Przetestujmy. Wybierz 3 lub 4. Odtwórz je w różnych pomieszczeniach, aby poznać ich właściwości akustyczne. Zauważysz, że dźwięk będzie inny w małym pomieszczeniu niż w dużym. W zagraconej i pustej przestrzeni dźwięk będzie inny. Ta sama płyta będzie brzmiała inaczej w pomieszczeniu z wieloma szklanymi powierzchniami i ścianami wykonanymi z betonu lub płyt gipsowo-kartonowych. https://www.youtube.com/watch?v=1_wpWe_kI0w

Czy to znak, że musimy wygłuszyć nasze studio?

Możesz zauważyć, że podczas słuchania płyt referencyjnych basy lub wysokie częstotliwości brzmią głośniej lub ciszej niż w studiu. Tłumienie akustyczne jest konieczne, jeśli nie słychać pewnych dźwięków lub instrumentów muzycznych, ale brzmią one głośniej. Nie należy zniechęcać się do słuchania muzyki z powodu złej akustyki. W większości przypadków zły dźwięk przypisywany jest głośnikom, kartom dźwiękowym lub oprogramowaniu. Profesjonaliści zgadzają się, że nie ma idealnych głośników lub systemów głośnikowych. Każdy, kto dopiero zaczyna przygodę z muzyką, może szybko dowiedzieć się, które marki są najbardziej popularne i które są uważane za dobre. Jeśli wybierzemy jedną z nich i umieścimy ją prawidłowo w studiu, instrument muzyczny prawdopodobnie nie będzie zależał od niej, jeśli chodzi o pożądany dźwięk, pomimo wielu prób.

Jak możemy poprawić jakość dźwięku?

Możemy teraz zacząć szukać rozwiązania, ponieważ zdaliśmy sobie sprawę, że pomieszczenie, w którym słuchamy muzyki, jest ważniejsze niż wcześniej sądziliśmy. Prawdopodobnie słyszałeś o inżynierach dźwięku, którzy są znani ze swojej zdolności do wykrywania błędów akustycznych w dowolnym pomieszczeniu w krótkim czasie. Po odsłuchaniu znanych utworów na swoich referencyjnych nagraniach natychmiast wyczuwają, na czym powinni się skupić podczas pracy w konkretnym studiu, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk w każdym studiu. Niestety, niewiele jest osób z takim poziomem talentu. Bez dobrej rutyny będziemy musieli szukać gdzie indziej. Będziemy potrzebować zabiegów akustycznych, aby stworzyć muzykę, która brzmi dokładnie tak samo w każdym pomieszczeniu, jak podczas nagrywania.

Najważniejsze elementy tłumienia dźwięku

Zastosowanie systemu pochłaniania basów na ścianach po prawej i lewej stronie obszaru odsłuchu jest sposobem na zmniejszenie echa bocznego. Tłumienie akustyczne jest ważne w dużych pomieszczeniach lub pomieszczeniach o małej wysokości. Jest również ważne w kinie domowym. Adaptacja akustyczna ściany za monitorami znacznie poprawi ten obszar. Użyj dyfuzorów lub wytłum tylną ścianę, aby uzyskać wyraźny obraz stereo. Pułapki basowe w wielu lokalizacjach w celu poprawy czystości basów. Podczas adaptacji akustycznej identyfikujemy anomalie w studiu poprzez pomiary akustyczne na miejscu. Panele akustyczne mogą być używane do rozwiązywania anomalii. Możemy zainstalować potrzebny panel akustyczny w studiu, wykonując jednocześnie podstawowe pomiary jego akustyki. Pozwala to na monitorowanie poprawy dźwięku. Nie zawodzimy naszych klientów, w przeciwieństwie do innych rozwiązań, źle dobranych i zakupionych produktów z Internetu lub sklepów internetowych, które tylko sprzedają panele akustyczne, bez wykonywania pomiarów akustycznych. Nasi klienci otrzymują dokładnie to, na co czekali.

IA

Badania akustyczne Badania akustyczne