loader
Kino domowe

Dlaczego konieczne jest, aby basy były tłumione?

Pułapki basowe, czyli membranowe pułapki basowe, są niezbędne do uzyskania czystego dźwięku. Dzięki nim możemy osiągnąć najważniejsze, ale i najtrudniejsze zadanie ze wszystkich: wytłumienie basu.

Dlaczego trzeba go tłumić?

Pogłos jest wyraźniejszy dla basów poniżej 150Hz. W praktyce nie będziemy w stanie usłyszeć ilości i jakości niskich częstotliwości, a raczej brzmienie przestrzeni. Zniekształcenia basów mogą zepsuć wrażenia dźwiękowe i uniemożliwić pełne cieszenie się filmem lub muzyką.

W czym mogą pomóc pułapki basowe membranowe?

W celu zmniejszenia pogłosu stosujemy absorber membranowy. Membranowa pułapka basowa jest elementem tłumiącym dźwięk, który redukuje nadmierne fale dźwiękowe w wąskim zakresie częstotliwości. Membranowe pułapki basowe są bardziej skuteczne niż inne pochłaniające panele akustyczne - panele szerokopasmowe nie są w stanie skutecznie zredukować częstotliwości subbasu - mogą pochłaniać basy w niższym zakresie częstotliwości.

Specjalne elementy akustyczne są wykonane z najwyższej jakości materiałów i mają grubość wymaganą do tłumienia niskich częstotliwości. Po pomiarach akustycznych i dokładnym ustawieniu możemy uzyskać przyjemniejszy, czystszy, bardziej przewiewny i realistyczny dźwięk dzięki starannemu wykończeniu i precyzyjnemu dopasowaniu.

Dlaczego gąbka, akustyka i styropian są niewystarczające?

Długość fali dźwięku dla basu jest znacznie dłuższa niż długość fali dla wysokich częstotliwości. Do zmiękczenia basu potrzebujemy panelu akustycznego wykonanego z innego materiału. Głęboki bas można okiełznać tylko za pomocą gęstych, włóknistych materiałów o dużym ciężarze właściwym. Albo materiałem akustycznym. Wiele osób popełnia ten błąd, wyścielając ściany materiałami akustycznymi. Jednak rezultaty są znacznie gorsze niż się spodziewano. Zamiast tego lekka, miękka gąbka strukturalna, styropian i akustyka pochłaniają wyższe częstotliwości, więc niskie częstotliwości stają się dominujące i nie są odpowiednio tłumione.

Pułapka basowa

Jak stosować membranowe pochłaniacze basów?

 • Bas powinien być najpierw tłumiony w narożnikach, następnie na ścianach bocznych i przede wszystkim za stanowiskiem słuchacza.
 • Należy zachować minimum 10 cm odległości od ściany przy umieszczaniu membranowych pułapek basowych.
 • Sufit jest jednym z najważniejszych elementów pomieszczenia.
  Fale stojące mogą rozprzestrzeniać się w tym obszarze bez żadnych barier, powodując duże piki i zera przy niskich częstotliwościach.

Gdzie można zastosować pułapki basowe?

 • Membrana pochłaniająca znajduje zastosowanie w studiach, kinach domowych, a czasem nawet w salonach.
 • Gdy inne panele nie są w stanie zapewnić odpowiedniego tłumienia niskich częstotliwości.
 • W miejscach, gdzie niskie częstotliwości są już nadmiernie tłumione w porównaniu z wysokimi częstotliwościami.

Gdybyśmy mogli kupić tylko jeden przedmiot, byłoby to właśnie to!

Może być konieczne zainstalowanie wielu paneli w celu uzyskania najlepszego efektu akustycznego. Nawet jeśli charakterystyka przestrzeni nie pozwala na zainstalowanie wystarczającej ilości paneli akustycznych, można zastosować membranowy absorber basów.

Absorber basowy ma następujące zalety:

 • Czystszy, bardziej wyrównany i bardziej realistyczny dźwięk.
 • Pokój wypełni się prawdziwym basem z muzyki lub filmu.
 • Dodaj dekoracyjny akcent do swojego salonu

Zwracamy uwagę na wygląd jak i jakość dźwięku. Używamy wysokiej jakości materiałów, takich jak drewno, sztuczna skóra, akustyczny Velvet, a także realizujemy Twoje indywidualne pomysły - własne zdjęcie, nadruk lub niestandardowy rozmiar.

Dlaczego membranowe pułapki basowe Perfect Acoustics są tak dobrym rozwiązaniem?

Wykonane z doświadczeniem i wiedzą

Przy projektowaniu i produkcji naszych produktów możemy wykorzystać nasze doświadczenie z poprzednich lat.
Nasze pułapki basowe oparte na membranach są najbardziej wydajne i mają najwyższą absorpcję dźwięku na rynku.

Możemy zlecić ich produkcję zgodnie z Państwa specyfikacją

Podczas produkcji naszych membranowych pułapek basowych dla subbasów zwracamy szczególną uwagę na ich estetykę i parametry akustyczne. Nasze produkty, oprócz wyrafinowanych wykończeń i materiałów, muszą pasować do stylu Twojego studia, salonu lub kina domowego.

Łatwa instalacja i praktyczne rozmieszczenie

Rozważamy również umieszczenie pod względem praktyczności. Nasze membranowe pułapki basowe mogą być montowane na ścianach lub stać samodzielnie ze względu na ich wagę i rozmiar.
Mogą być używane jako mobilne panele.
Nasze panele dostarczane są ze śrubami, aby ułatwić montaż na ścianie lub suficie.

Jakich materiałów używacie?

Pułapka basowa może być wykonana z drewna lub imitacji skóry, w zależności od modelu. Głównym problemem jest tłumienie dla niskich częstotliwości poniżej 70Hz. Materiały włókniste i o dużej gęstości nie są odpowiednie.
Niemniej jednak, rezonujące membrany z drewna lub skóry mogą tłumić niepożądane dźwięki o niskiej częstotliwości do 30 Hz.
Membrany drewniane stosowane są w zakresie od 30 Hz do 200 Hz. Membrany z imitacji skóry mogą zmiękczyć dźwięk od 30 Hz do 600 Hz.

Wygląd naszych produktów

Zwracamy uwagę zarówno na wygląd jak i skuteczność naszych produktów.

 • Aksamit akustyczny w 16 różnych kolorach
 • Imitacja skóry dostępna jest w wielu kolorach i fakturach.
 • Nadruki dostępne z naszego magazynu
 • Możesz przesłać swoje własne zdjęcia
 • Niestandardowe rozmiary
 • Ukryta konstrukcja kanistrów

Znaczenie użytych materiałów

Istotne jest zastosowanie surowców, które są odpowiednie do pochłaniania basów. Idealne akustycznie materiały są elastyczne, porowate lub perforowane i mają dużą gęstość. Do takich materiałów należą twarde drewno i sklejka, laminowane płyty meblowe oraz tekstylia zaprojektowane specjalnie do zastosowań akustycznych. Trwała jest również skóra akustyczna, która jest odporna na kurz i elastyczna. Styropian i inne materiały komórkowe nie nadają się do pochłaniania dźwięku lub izolacji akustycznej.

Nie wyeliminujemy basów!

Potrzebujesz głębokich tonów, aby uzyskać harmonijne brzmienie. Musisz jednak zarządzać zakresem basu, aby nie zepsuć brzmienia. Zacznijmy od narożników. Dobrym pomysłem jest dostosowanie liczby i wielkości pochłaniaczy basów w oparciu o kształt i wielkość pomieszczenia. Najbardziej problematyczne pod tym względem są pomieszczenia w kształcie kwadratu lub prostokąta, ponieważ ściany znajdujące się blisko nich mogą wzmacniać echo. Eksperci mogą doradzić, ile paneli dźwiękochłonnych należy użyć i gdzie je umieścić. Celem jest uniknięcie nadmiernego tłumienia, ponieważ nie jest intencją stworzenie "pokoju dla głuchych". Pomiary akustyczne mogą być wykorzystane w celu określenia, gdzie, co i ile elementów akustycznych należy umieścić.
Nasze panele akustyczne występują w różnych kolorach, wzorach i rozmiarach. Stanowią one również świetny element dekoracyjny dla wnętrz.

IA