loader
Technologie

Przegląd odświeżonej serii uniwersalnych słuchawek JH Audio

Krótka historia Gerry'ego Harveya

Który profesjonalny muzyk nie zna nazwiska Jerry Harvey? Dla sceny muzycznej, Gerry Harvey jest człowiekiem stojącym za kolebką technologii monitorów wewnątrzkanałowych. Jest on również założycielem firmy Ultimate Ears, a później JH Audio.

W połowie lat 90-tych, Jerry Harvey zrewolucjonizował scenę monitorów audio. Przed wynalazkiem Harvey'a scena wyglądała tak: na scenie ustawiano kilka nieporęcznych monitorów dla każdego artysty i często cały "podkład" sceniczny zlewał się w jeden ciągły szmer, w którym niewiele było słychać. Gdy muzyka w latach 90-tych osiągnęła szczyt swojej "głośności", wielu profesjonalnych muzyków było niezadowolonych z jakości monitorów scenicznych, w tym zespół Van Halen. Jak muzycy mogliby doskonalić swój występ, gdyby nie mogli usłyszeć siebie w tym scenicznym szumie? W latach 70. można było podkręcić głośność w lampowym magnetofonie Marshalla do maksimum i nie myśleć o szczegółowości i dekompozycji sceny dźwiękowej. W latach 90-tych świat się zmienił, wszyscy muzycy dążyli do osiągnięcia idealnego brzmienia. Van Halen przekazał inżynierowi dźwięku Jerry'emu Harvey'owi swoje przemyślenia na ten temat, a Harvey szybko wymyślił swoje rozwiązanie - niestandardowe monitory douszne. Alex Van Halen po raz pierwszy zaczął ich używać. Przyznał, że to "nowy poziom", że monitory sceniczne nie oferowały takiej detaliczności i rozpadu.

Jerry Harvey był pełen pomysłów i zdeterminowany, aby tworzyć nowe modele, tym samym wysoko ustawiając poprzeczkę w dziedzinie profesjonalnego dźwięku. Od 25 lat słuchawki Jerry Harvey są marką domową. Jakość ich dźwięku jest rewolucyjna. Lista jest długa, są na niej Rolling Stones, Red Hot Chili Peppers, Roger Waters, AC/DC, Scorpions, U2.

Można śmiało powiedzieć, że Jerry Harvey zapisał swoje nazwisko złotymi literami wśród innych (Thomas Edison, Robert Noyce, Steve Jobs,) genialnych kolegów wynalazców.

Czy słuchacz daleki od profesjonalnej sceny może w pełni docenić jakość słuchawek JH Audio? Absolutnie! W tym celu zaprezentowano również unowocześnioną serię wszechstronnych słuchawek monitorowych: Roxanne Universal, Lola Universal, 13v2 Pro Universal i 16v2

Universal.

Zanim przystąpimy do recenzji słuchawek, na szczególną uwagę zasługuje nowy kabel.

Zmodernizowana seria słuchawek monitorowych została wyposażona w nowy, wysokiej czystości, 4-stykowy kabel OFC 4N pokryty srebrem.

Kabel Litz Premium posiada złącze pokryte irydem, dzięki czemu styki nie utleniają się.

Materiał, z którego wykonano przewód, posiada właściwości pamięciowe i dopasowuje się do indywidualnych cech użytkownika podczas otaczania ucha.

Klasycznym rozwiązaniem stosowanym w kablach JH Audio było zamontowanie na kablu regulowanego tłumika basu. Pozwala to użytkownikowi na niezależne sterowanie głośnikiem basowym w zakresie (0 +/- 15 dB). Zmodernizowany kabel jest o 43% mniejszy niż kabel pierwszej generacji. Kabel 2 generacji nie daje nawet najmniejszych podbarwień dźwięku, które mogłyby zmienić ogólny charakter brzmienia słuchawek.

Przejdźmy teraz do samych słuchawek.

Roxanne Universal

Roxanne firmy JH Audio jest szczytem kreatywnego geniuszu Jerry'ego Harvey'a w serii uniwersalnych słuchawek Perfomance. Jeden model łączy w sobie całą gamę rozwiązań technologicznych.

Ergonomia

Srebrny panel przedni wykonany jest z włókna węglowego, co daje lekką obudowę. Roxanne został wydrukowany w 3D z wykorzystaniem opatentowanych technologii Quad Driver i Freqphase. Ekspertom JH Audio udało się stworzyć uniwersalny model słuchawek, który pod względem anatomicznym jest maksymalnie zbliżony do swoich robionych na zamówienie odpowiedników! Nic w tym dziwnego: nad modelami uniwersalnymi i custom pracują ci sami rzemieślnicy, którzy potrafili przenieść całe swoje doświadczenie zdobyte przez 25 lat pracy na słuchawki uniwersalne.

Architektura

Zastosowanie druku 3D, w połączeniu z technologią Sonic Tube Chassis™, pozwoliło na umieszczenie 12 konfiguracji przetworników (SoundrIVe: Quad low, Quad mid, Quad high) w mniejszej, lepiej brzmiącej obudowie. Zmniejszenie głośności często ma negatywny wpływ na dźwięk (więcej na temat dźwięku poniżej), ale w przypadku JH Audio Roxanne możemy śmiało powiedzieć, że nie ma to wpływu na jego doskonałe brzmienie.

Profesjonalne monitory douszne muszą pracować w trudnych, dynamicznych warunkach. W słuchawkach tego modelu zastosowano technologię Acoustic Sound Chamber, czyli system zagłębionych kanalików, które odprowadzają pot i tym samym eliminują konieczność ciągłego czyszczenia słuchawek.

Dźwięk

Jeśli chodzi o codzienne użytkowanie, słuchawki te są wymagające w stosunku do sygnału źródłowego. Ich wyraźnie monitorowa jakość zawsze wskaże niedociągnięcia w ścieżce dźwiękowej, jeśli ta "nie radzi sobie" w klasie.

Armaturowa konfiguracja 12 przetworników oddaje szczegółowy i pełen niuansów dźwięk w całym zakresie częstotliwości od 10 Hz do 23 kHz. Separacja scen i głośność spełniają wysokie standardy JH Audio - wspomaga je 3-drożna zwrotnica. Żaden szczegół muzyki nie zostanie utracony. Profesjonalny użytkownik w pełni doceni to, jak monitory wewnątrzkanałowe dokładnie odtwarzają odtwarzany materiał - bez zbędnych "upiększeń" i z charakterystyczną dynamiką, z jaką mają grać przetworniki armaturowe. Można powiedzieć, że każda linia częstotliwości może być "wyjęta" z ogólnej kompozycji, szczegółowo przeanalizowana i włożona z powrotem.

Wszechstronne słuchawki Roxanne uwielbiają złożoną muzykę, jeśli chodzi o pracę studyjną na nich. Na przykład, brzmienie fortepianu Gleba Kolyadina we wspólnym płótnie z perkusją jest w stanie otworzyć się na słuchacza w nowy sposób! Fortepian jest jednym z najtrudniejszych instrumentów do nagrania w studio. Jego bogactwo dźwiękowe może być ujawnione słuchaczowi tylko wtedy, gdy jest wystarczający wolumen, zakres dynamiki i ciśnienie. Czy kiedykolwiek zwróciłeś uwagę na charakterystyczny dźwięk, jaki wydobywa się z pedałów fortepianu Steinway & Sons? Ulepszone słuchawki JH Audio pozwalają odtworzyć charakter instrumentu w najdrobniejszych szczegółach i tym samym odczytać oryginalny zamysł artysty.

Postanowiliśmy przyjrzeć się brzmieniu tak wyrafinowanego, profesjonalnego instrumentu, jakim jest JH Audio Roxanne pod nowym kątem.

JH Audio Roxanne Universal Black

Typ słuchawek: douszne

Materiał słuchawek: silikon

Typ słuchawki: przewodowa

Dodaj do ulubionych Dla porównania 112&nbsp900&nbspRUR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

Cechy:

 • Mniejsza obudowa;

 • System 12 kierowców;

 • płyty czołowe z włókna węglowego;

 • wykorzystanie technologii 3D;

 • wbudowana trójdrożna zwrotnica;

 • Potrójny metalowy przetwornik dźwięku z technologią FreqPhase;

 • nowy kabel Litz;

 • 4-pinowe złącze;

 • aluminiowe mocowanie gwintowane z obróbką CNC;

 • Zakres regulacji basów na przewodzie od 0 do +15 dB;

 • izolacyjność akustyczna 26 dB;

Zestaw:

 • słuchawki;

 • Kabel 3,5 mm 4-pin z regulatorem basów;

 • metalowa walizka do przechowywania;

 • Szczoteczka do czyszczenia słuchawek;

 • śrubokręt do regulacji poziomu basów;

 • Wymienne końcówki silikonowe - 3 pary (6 sztuk);

 • Wymienne końcówki piankowe - 3 pary (6 szt.);

 • dokumentacja.

Lola Uniwersalna

Lola wyznacza nowy rozdział w świecie uniwersalnych słuchawek o monitorowym brzmieniu. Jednak przy całej swojej przejrzystości i szczegółowości model ten ma charakter, który dyskretnie wykańcza pejzaż dźwiękowy.

Ergonomia

Obudowa słuchawek wykonana jest z wytrzymałego poliwęglanu. Uniwersalny kształt jest jak najbardziej zbliżony do jego odpowiedników wykonywanych na zamówienie. Pod uwagę wzięto kilka tysięcy odlewów ucha i przeanalizowano je, aby znaleźć idealne uśrednione proporcje. Inżynierom udało się stworzyć "uniwersalną" konstrukcję, która może konkurować z rozwiązaniami niestandardowymi.

Architektura

Słuchawki posiadają hybrydową konstrukcję z 8 przetwornikami. Jego sercem jest opatentowany podwójny, niskozbalansowany układ armaturowy, który obejmuje zakres od 10 Hz do 200 Hz, z technologią D.O.M.E™ w zakresie tonów średnich (200 Hz do 3 kHz). Podwójne dynamiczne przetworniki pracujące w zakresie tonów średnich czynią ten model jedynym w swoim rodzaju. Technologia Quad Balanced Armature (3kHz do 20kHz) odpowiada za górne częstotliwości.

Dźwięk

Słuchawki mają wyraźny środek pasma, co jest efektem zastosowania technologii D.O.M.E™. Ludzie bardzo wrażliwie odbierają średnie częstotliwości, dlatego inżynierowie z wielką starannością podeszli do tworzenia obrazu dźwiękowego. Dynamiczne przetworniki i armatura tworzą interesującą symbiozę, która prowadzi do uzyskania dźwięku znacznie bogatszego, bardziej namacalnego i porównywalnego z flagowym modelem Leyli. Ale za charakterem i bogactwem dźwięku nie kryje się dokładność i szczegółowość.

Posłuchaliśmy twórców i postanowiliśmy posłuchać analogowych nagrań gitarowych. Slash zauważył, że Gibson Les Paul brzmiał bardzo naturalnie przez monitory wewnątrzkanałowe Lola. Czy monitor może odtworzyć głębię Les Paula? Widzieliśmy to na własne oczy, przy nagraniu Marka Knopflera, który wykorzystał humbuckery Gibsona i ich charakterystyczną krawędź cięcia w górnych częstotliwościach. Niezwykle zrównoważony dźwięk na górze pasma. Głęboka średnica gitary z jej wszechobecnymi podtekstami była w stanie to wyłapać i dostarczyć do słuchacza.

Najbardziej intrygujące jest jednak brzmienie w niskim zakresie. Dzięki podwójnym przetwornikom armaturowym słuchawki były w stanie oddać sustain i głębię brzmienia Les Paula, nie grzęznąc przy tym w basie. Było to szczególnie widoczne podczas słuchania "5 a.m.". David Gilmore. Brzmienie Gold Les Paul z charakterystycznym wolumenem mogło rozwinąć swój pełny potencjał. Gwałtowny i szybki bas zamiast zwykłego mahoniowego szumu.

Nad tymi słuchawkami pracował inżynier dźwięku z dużym doświadczeniem w tworzeniu wysokiej jakości brzmienia gitar podczas występów na żywo.

Uniwersalne słuchawki JH Audio Lola Hybrid to oszałamiające wrażenia słuchowe. Mają wyrazistą osobowość, która ujawnia się na wysokiej jakości nagraniach.

JH Audio Lola Universal Black

Typ słuchawek: douszne

Materiał słuchawek: silikon

Typ słuchawki: przewodowa

Dodaj do ulubionych Dla porównania 112&nbsp200&nbspRUR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd

Cechy:

 • mniejszą obudowę;

 • System hybrydowy z 8 kierowcami;

 • płyty czołowe z włókna węglowego;

 • wykorzystanie technologii 3D;

 • wbudowana trójdrożna zwrotnica;

 • Potrójny metalowy przetwornik dźwięku z technologią FreqPhase;

 • nowy kabel Litz;

 • 4-pinowe złącze;

 • aluminiowe mocowanie gwintowane z obróbką CNC;

 • Zakres regulacji basów na przewodzie od 0 do +15 dB;

 • izolacyjność akustyczna 26 dB;

Zestaw:

 • słuchawki;

 • Kabel 3,5 mm 4-pin z regulatorem basów;

 • metalowa walizka do przechowywania;

 • Szczoteczka do czyszczenia słuchawek;

 • śrubokręt do regulacji poziomu basów;

 • Wymienne końcówki silikonowe - 3 pary (6 sztuk);

 • Wymienne końcówki piankowe - 3 pary (6 szt.);

 • dokumentacja.

JH 13v2 Pro

Model ten jest zdecydowanym faworytem zarówno wśród audiofilów, jak i słuchaczy.

Ergonomia

Muszla słuchawek wykonana jest z wytrzymałego akrylu o fakturze wizualnej przypominającej drewno. Podobnie jak poprzednie, starsze modele, słuchawki mają nowy, kompaktowy kształt z bardziej anatomicznie poprawną komorą akustyczną. Zastosowano w nich technologie Quad Driver i Freqphase. Z pomocą druku 3D stworzyli najwygodniejsze i najlepiej dopasowane słuchawki douszne z możliwych. Właściwości anatomiczne słuchawek są takie same jak w przypadku starszych modeli z serii uniwersalnej.

Architektura

JH 13v2 Pro wyposażono w 8 zbalansowanych przetworników armaturowych z technologią SoundrIVe: Dual Low, Dual Mid, Quad High. Stalowa tuba dźwiękowa wykonana jest w technologii Acoustic Sound Chamber. Podobnie jak w starszych modelach, słuchawki posiadają potrójny tubowy falowód. Na kablu regulacja basu za pomocą tłumika jest nieco inna w zakresie 0 +- 12dB, zamiast 0 +-15dB (nie zmienialiśmy pozycji tłumika podczas testowania słuchawek).

Dźwięk

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to skala sceny. To zasługa czterodrożnej zwrotnicy i falowodu Steel Tube Waveguide. Panorama stereo zyskała trójwymiarowy wolumen, nie ma poczucia, że dźwięk dobiega z dwóch stron. Jest to szczególnie słyszalne przy słuchaniu muzyki orkiestrowej (np. nagranie orkiestry pod batutą G.N. Rożdiestwienskiego). Każdy instrument zajął swoje miejsce, słuchawki dosłownie pozwalają zobaczyć, za którą konsoletą znajduje się ten czy inny muzyk. Głośność sceny naprawdę można porównać do dźwięku na żywo!

Górny zakres częstotliwości

pokazuje wrodzone wysokie niuanse armatury, ale bez charakterystycznej dla monitorów suchości charakteru. Zrównoważone i naturalne brzmienie instrumentów dętych i perkusyjnych - nie położyliśmy tego akcentu przypadkowo, gdyż często słuchawki usypiają przy odtwarzaniu tak złożonej ścieżki dźwiękowej.

W środku

można dostrzec pełen potencjał JH. Muzyka orkiestrowa pozwala na pierwszy rzut oka zobaczyć, do czego zdolne są te słuchawki, czy są w stanie udźwignąć intrygę harfy lub wiolonczeli, na przykład. Wyrazista, namacalna średnica, audiofile będą zachwyceni ilością słyszalnych detali. Tak wiele niuansów odsłania się przed uważnym słuchaczem: oddechy, rozszczepienia strun - wyłania się przed nami żywy obraz. Wszystko, co musisz zrobić, to zamknąć oczy i cieszyć się.

Powściągliwy i zebrany bas

wskazuje na to, że są to słuchawki monitorowe. Wszystkie elementy są jednak na swoich miejscach, nie ma przerw w częstotliwości ani wyraźnych akcentów. W tym przypadku powściągliwość wskazuje na duży potencjał w przypadku wysokiego ciśnienia akustycznego. Nawet przy ekstremalnym obciążeniu sceny, monitory będą kontrolować i "podnosić" bas, wykonując szybkie i wyraźne ataki.

JH Audio 13v2 Pro zapewnia nowe spojrzenie na brzmienie znanych kompozycji. Można je traktować jako punkt odniesienia dla jakości dźwięku Jerry Harvey.

JH Audio 13v2 Pro Universal Black

Marka: JH Audio

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 10

Maksymalna częstotliwość odtwarzania, kHz: 20

Dodaj do ulubionych Dla porównania 69&nbsp900&nbspRUR. Na zamówienie Zamówienie przedpremierowe Szybki podgląd

Cechy:

 • Innowacyjna uniwersalna obudowa o zmniejszonych wymiarach;

 • System 8 kierowców;

 • wykorzystanie technologii 3D;

 • wbudowana trójdrożna zwrotnica;

 • Potrójny metalowy przetwornik dźwięku z technologią FreqPhase;

 • 4-pinowe złącze;

 • aluminiowe mocowanie gwintowane z obróbką CNC;

 • Zakres regulacji basów na przewodzie od 0 - + 12 dB;

 • izolacyjność akustyczna 26 dB;

Zestaw:

 • słuchawki;

 • Kabel 3,5 mm 4-pin z regulatorem basów;

 • aluminiowa okrągła walizka do przechowywania;

 • Szczoteczka do czyszczenia słuchawek;

 • śrubokręt do regulacji poziomu basów;

 • Wymienne końcówki silikonowe - 3 pary (6 sztuk);

 • Wymienne końcówki piankowe - 3 pary (6 szt.);

 • dokumentacja.

JH Audio 16v2 Pro Universal

Model 16v2 Pro Universal jest bardzo popularny wśród znanych wykonawców. Jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej popularnych modeli monitorów wewnątrzkanałowych JH Audio.

Ergonomia

Monitory wyposażono w przetworniki Quad Driver i technologię Freqphase. Dzięki zastosowaniu druku 3D uzyskano najbardziej wyważony i anatomicznie poprawny przypadek. W poprawionym modelu zastosowano przewodnik dźwiękowy z bardziej poprawnymi parametrami fizjologicznymi, oparty na doświadczeniach zdobytych podczas tworzenia modeli na zamówienie.

Architektury

W modelu zastosowano konfigurację 10 przetworników opartych na technologii SoundrIVe: Quad low, dual mid, quad high. Technologia Sonic Tube Chassis pozwala na wykonanie specjalnych komór dla przetworników o bardziej ergonomicznym układzie, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca bez utraty jakości dźwięku. Słuchawki osiągają prawidłowe wyrównanie fazowe i czasowe wszystkich częstotliwości. Tworzy to dokładniejszy wzorzec dźwięku w każdym kanale (technologia Freqphase). Komora akustyczna to wpuszczony system rurowy, który doskonale odprowadza wilgoć, dzięki czemu konserwacja słuchawek jest bardzo prosta. Czteroramienny głośnik basowy może być precyzyjnie dostrojony do ±10dB bez wpływu na tony średnie i wysokie. W zakresie średnich tonów zastosowano 2 przetworniki, natomiast w zakresie wyższych częstotliwości 4 przetworniki.

Dźwięk

Potrzeba co najmniej godziny słuchania, aby usłyszeć słodycz 16v2 Pro. Na początku górne częstotliwości mogą wydawać się zbyt gwałtownie reagować na każdą zmianę w ścieżce dźwiękowej, ale czy to wada? Super szczegółowa i wymagająca natura słuchawek bezlitośnie wytknie wszelkie niedociągnięcia w procesie nagrywania, a w procesie miksowania będzie niezastąpioną pomocą!

Czy model ma preferencje co do gatunku muzyki? Bardziej prawdopodobne, że nie, niż że tak. Słuchawki świetnie nadają się do różnych materiałów. Dla przykładu, nowy album Yello Point, z jego dynamiką i eksperymentami w całym dostępnym zakresie częstotliwości, brzmi niesamowicie. Słuchawki natychmiast wyczuwają jakość pracy w studio i otwierają się. Można odnieść wrażenie, że im więcej szczegółów i zawiłych pasaży w utworze, tym pewniej słuchawki je odtwarzają. Sterowniki otaczają i owijają każdy niuans utworu. Regulacja przetworników w sekcji basowej pozwala na eksperymentowanie z charakterem, od neutralnego i niezaangażowanego, po zaangażowany z rozpoznawalną sygnaturą.

Najlepsza JH Audio 16v2 Pro Universal Black

Marka: JH Audio

Typ słuchawek: przewodowe

Minimalna częstotliwość odtwarzania, Hz: 10

Dodaj do ulubionych Dla porównania 90&nbsp900&nbspRUR. W magazynie W koszyku Kup Szybki podgląd

Cechy:

 • Innowacyjna uniwersalna obudowa o zmniejszonych wymiarach;

 • System 10 kierowców;

 • Tytanowe logo na przednim panelu;

 • wykorzystanie technologii 3D;

 • wbudowana trójdrożna zwrotnica;

 • Potrójny metalowy przetwornik dźwięku z technologią FreqPhase;

 • 4-pinowe złącze;

 • aluminiowe mocowanie gwintowane z obróbką CNC;

 • Zakres regulacji basów na przewodzie od 0 do +10 dB;

 • izolacyjność akustyczna 26 dB;

Zestaw:

 • słuchawki;

 • Kabel 3,5 mm 4-pin z regulatorem basów;

 • aluminiowa okrągła walizka do przechowywania;

 • Szczoteczka do czyszczenia słuchawek;

śrubokręt do regulacji poziomu basów;

Wymienne końcówki silikonowe - 3 pary (6 sztuk);

Wymienne końcówki piankowe - 3 pary (6 szt.);

dokumentacja.

I tak oto przed nami stanął kalejdoskop unowocześnionych "wszechstronnych" urządzeń JH Audio. Oczywiście, z każdym nowym składem Jerry Harvey zbliża się do perfekcji. Aby zrozumieć całą specyfikę nowych słuchawek można zrozumieć tylko słuchając osobiście, przyjdź do Dr.Head i wyrób sobie własną opinię na temat tych modeli.